Ana Sayfa Gündem 30 Ekim 2019 87 Görüntüleme

Cumhuriyet Bayramını Nasıl Kutladık?

Bandırma’da Cumhuriyet bayramı coşkusu günler öncesinden başladı. Önce kent konseyinin düzenlediği Barış Manço Kültür Merkezinde sahne alan Cumhuriyet konseri gerçekleşti.

Cumhuriyet Ormanına fidan dikildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi ‘Dünden Bugüne Cumhuriyet’ konulu konferans düzenledi. CHP 25-26. Dönem Milletvekili ve CHP Parti Meclisi üyesi Av. Haluk Pekşen ile Emekli Koramiral Atilla Kezek konuk edildi.

CHP ilçe örgütü Cumhuriyet yemeği düzenledi. Gecede Tolga Çandar sahne aldı. Tango eşliğinde danslar ayrıcalıklıydı.

Cumhuriyet Meydanında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenin ardından, Bandırma Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) tarafından ortaklaşa düzenlenen Cumhuriyet yemeği Sanat Kafede gerçekleştirildi.

Cumhuriyet kenti Bandırma; Bayramı en coşkulu şekilde yaşamalıydı. Bandırma’da her bayram olmazsa olmazlarımızdan fener alayı yine muhteşem bir kalabalıkla gerçekleşti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel “Moğollar” grubu birbirinden güzel şarkılarıyla Cumhuriyet meydanında müzik severler ile buluştu. Cumhuriyet kenti Bandırma her zamanki gibi Cumhuriyetimizin kurucusu ATA’mızı minnetle andı. Cumhuriyeti coşkuyla kutladı. Daha Nice Bayramlara…

Yorumlar

Hazır Site by Uzman Tescil